Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Rusko zvažuje prodej protiraketového systému Turecku

Rusko zvažuje možnost dodávky svého protiraketového systému Turecku. Novinářům v Jerevanu to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nedávnou návštěvou šéfa Kremlu v Turecku.

„Otázky spojené se spoluprací v oblasti vojenskotechnické spolupráce byly skutečně součástí kontaktů Putina s Erdoganem,“ řekl mluvčí Dmitrij Peskov. Ruský prezident se minulé pondělí v Istanbulu zúčastnil světového energetického kongresu. Peskov připustil, že oba státníci tam spolu hovořili „o různých systémech protiraketové obrany“.

Rusko do oblasti Středomoří v poslední době dodalo několik systémů raket země – vzduch typu S-300 a S-400. Tyto protiraketové systémy Moskva umístila kolem své letecké základny Latákíja v Sýrii, v dubnu začaly dodávky raket S-300 do Íránu.

Bude-li si to turecká strana přát, může Rusko zvážit dodávky těchto zbraní Turecku „v různých variantách,“ prohlásil kremelský mluvčí. Dodal, že je to „čistě obchodní otázka“.

Newsletter