Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

Rusko zvažuje prodej protiraketového systému Turecku

Rusko zvažuje možnost dodávky svého protiraketového systému Turecku. Novinářům v Jerevanu to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nedávnou návštěvou šéfa Kremlu v Turecku.

„Otázky spojené se spoluprací v oblasti vojenskotechnické spolupráce byly skutečně součástí kontaktů Putina s Erdoganem,“ řekl mluvčí Dmitrij Peskov. Ruský prezident se minulé pondělí v Istanbulu zúčastnil světového energetického kongresu. Peskov připustil, že oba státníci tam spolu hovořili „o různých systémech protiraketové obrany“.

Rusko do oblasti Středomoří v poslední době dodalo několik systémů raket země – vzduch typu S-300 a S-400. Tyto protiraketové systémy Moskva umístila kolem své letecké základny Latákíja v Sýrii, v dubnu začaly dodávky raket S-300 do Íránu.

Bude-li si to turecká strana přát, může Rusko zvážit dodávky těchto zbraní Turecku „v různých variantách,“ prohlásil kremelský mluvčí. Dodal, že je to „čistě obchodní otázka“.

Newsletter