Sesuv půdy zablokoval železniční spojení mezi Prahou a Drážďanami

Mohutný sesuv půdy u saské obce Schmilka nedaleko českých hranic zablokoval v pondělí večer železniční spojení mezi Prahou a Drážďanami. Nákladní vlak, který do sesuté zeminy narazil, částečně vykolejil, informovala dnes agentura DPA. Nehoda se obešla bez zranění. S obnovením provozu na trati se počítá až v průběhu dneška, podle odhadů kolem poledne. Původně měly cestující mezi Děčínem a Bad Schandau vozit místo vlaků autobusy, Českým drahám ani společnosti Deutsche Bahn se ale náhradní dopravu nepodařilo zajistit, vyplývá z informací na webu Českých drah.

Svah podmáčený zřejmě vydatnými dešti se sesunul kolem 20:00 SELČ na železniční trať nedaleko obce Schmilka, která leží asi dva kilometry severně od Hřenska. Nedaleko obce vede podél Labe trať spojující českou a saskou metropoli. Půda ji zasypala v délce zhruba 150 metrů.

„Nákladní vlak v pondělí večer narazil do sutě a vykolejil v přední části lokomotivy,“ uvedl mluvčí německé spolkové policie v Pirně. Zranění podle něj nikdo neutrpěl. Na místo vyrazilo velké množství hasičů.

Železniční spojení mezi Prahou a Drážďanami bude zřejmě obnoveno až v průběhu dneška. První zprávy hovořily o zavedení náhradní autobusové dopravy, ani jednomu dopravci se ale nepodařilo autobusy sehnat. Cestující mají proto cestu do Drážďan odložit na odpoledne, případně mohou místo mezinárodních spojů využít německé regionální vlaky.

Německé dráhy nyní musí mimo jiné zkontrolovat, zda sesuv nepoškodil koleje. „Přesná příčina sesuvu není ještě známa,“ dodal mluvčí Deutsche Bahn. Přes Sasko se stejně jako přes Česko v pondělí přehnaly bouřky doprovázené vydatnými dešti.

Newsletter