Společnosti Thomson Reuters klesl zisk, tržby nedosáhly na odhady

Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl zisk v prvním čtvrtletí o čtvrtinu a tržby byly nižší, než se čekalo. Vyplývá to z dnešního sdělení firmy. Hospodaření podniku ovlivnil nepříznivý vývoj měnových kurzů.

Čistý zisk z pokračujících operací klesl za první tři měsíce roku na 210 milionů dolarů (pět miliard Kč) z 280 milionů dolarů před rokem. Tržby společnosti v prvním čtvrtletí činily 2,79 miliardy dolarů (66,8 miliardy Kč). Bez zahrnutí vlivu směnných kurzů to ve srovnání se situací před rokem znamenalo nárůst o jedno procento. Se zahrnutím kurzových změn ale o procento klesly.

Analytici oslovení touto agenturou očekávali v průměru výsledek 2,81 miliardy dolarů.

Generální ředitel společnosti Jim Smith v prohlášení uvedl, že na zahraničních trzích nastalo v prvním čtvrtletí náročné a „poněkud neklidné“ období.

Na celkových tržbách za první čtvrtletí se zhruba z poloviny podílela divize Financial & Risk, která poskytuje zpravodajství a analýzy firmám z oblasti finančních služeb. Za první tři měsíce roku utržila 1,5 miliardy USD.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí věhlasné tiskové agentury Reuters. Jejími hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou společnosti Bloomberg a Dow Jones.

Newsletter