Tesco prodalo v Liberci obchodní centrum za více než 2 mld Kč

Britská společnost Tesco prodala v Liberci nákupní centrum Forum. Realitní společnost Rockcastle za něj zaplatila 80 milionů eur (2,161 mld Kč). ČTK to dnes sdělila Markéta Miková z poradenské společnosti JLL.

Forum se v Liberci stavělo v letech 2007 až 2010. Obchodní centrum za 1,7 miliardy korun nahradilo bývalý obchodní dům Ještěd ze 70. let minulého století. Investorem výstavby byla společnost Multi Development, Tesco se majitelem nákupního centra stalo v roce 2011.

Forum s obchodní plochou 47.000 metrů čtverečních každoročně navštíví přes 12 milionů lidí. „Forum Liberec je vynikající regionální nákupní centrum, které těží ze své lokality v centru města a navíc v těsné blízkosti stanic městské i dálkové hromadné dopravy,“ uvedla Hana Kollmannová z investičního oddělení JLL, která působila jako poradce při obchodu pro firmu Rockcastle.

Podle Mikové je strategií firmy Rockcastle vytvořit portfolio maloobchodních nemovitostí v Polsku, České republice a v Maďarsku, a to formou akvizic existujících nemovitostí a nákupem pozemkůt. Rockcastle zatím získal šest nákupních center v Polsku a akvizicí Fora Liberec vstoupil na český trh.

Newsletter