Tržby Golden Gate CZ už letos překonaly miliardu

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ utržil za devět měsíců letošního roku 1,12 miliard Kč. Loni ve stejném období tržby činily 1,1 miliard korun. Celkem společnost za toto období prodala  900 kilogramů investičního zlata a 10,8 tun investičního stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o 12 procent a stříbra o 90 procent.

Celkem Golden Gate CZ za šest let fungování prodala již 5,4 tun investičního zlata a 39,9 tuny investičního stříbra za 6,4 miliardy korun. Objem cílových částek spořících smluv k říjnu 2018 dosáhl 11,9 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o více než dvě miliardy korun.

Golden Gate má nejširší síť regionálních kanceláří na trhu a už několik let nakupuje přímo od nejvýznamnějších světových sléváren. „Získat takové napojení není snadné, potřebujete mít obrat okolo 100 milionů korun měsíčně. Při nižším obratu vás slévárna odmítne a doporučí využít k odprodeji prostředníka. Slévárna se nechce zatěžovat malými partnery,“ říká předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Typickým klientem je podle něj střadatel se středním i vysokoškolským vzděláním, kterému není lhostejná jeho budoucnost. Častým motivem je spoření pro děti nebo vnoučata v dlouhodobějším horizontu, například 18 let, ale také spoření na důchod.

„Vytvořili jsme produkt pro obyčejné lidi. Jako inspirace nám sloužilo například stavební spoření. V Čechách je spoření zvykem a lidé se měsíčně odkládají okolo tisícovky nebo patnácti set. Proto jsme nabídli spoření do zlata po malých částkách a po delší dobu,“ objasňuje Vladimír Brůna.

Obliba drahých kovů ve formě spoření nebo investic se podle průzkumu NMS v Česku se za poslední rok zdvojnásobila. Nyní by spoření do zlata nebo stříbra volilo 29 procent lidí. Vyšší částky spoří lidé s vyšším vzděláním a lidé s vyššími čistými příjmy domácnosti. Spořit do zlata jde už od 500 korun měsíčně.

Newsletter