Uber chystá velkou expanzi v Číně, vstoupí do stovky měst

Americký provozovatel internetové aplikace pro alternativní taxislužbu Uber Technologies chce vstoupit příští rok do stovky dalších měst v Číně. Oznámil to dnes šéf Uberu Travis Kalanick. Je to dvojnásobek původního cíle, který si firma stanovila teprve před třemi měsíci, uvedla agentura Reuters. Uber v Číně zatím působí ve zhruba dvaceti městech.

V pondělí Kalanick oznámil, že čínská pobočka Uberu získala v rámci nového financování 1,2 miliardy dolarů (29 miliard Kč). Na počátku roku měl Uber na čínském trhu podíl asi jedno procento, nyní má v plánu získat 30-35 procent, uvedl Kalanick na akci v Pekingu, kterou uspořádal jeho čínský investor, provozovatel internetového vyhledávače Baidu.

Konec balení kufrů. Startup to vyřeší za Vás

Informované zdroje agentuře Reuters sdělily, že firma Didi Kuaidi, která je největším čínským konkurentem Uberu, získala v těchto dnech od investorů tři miliardy dolarů. Obě společnosti nyní silně investují do subvencování jízd a rozvoje sítě, aby zvýšily svůj podíl na trhu, který se může stát největším na světě. Didi Kuaidi ovládá kolem 80 procent čínského trhu alternativní smluvní přepravy.

Uber, který byl v roce 2009 založen v San Francisku, v posledních letech obrovsky expanduje. Jeho tržní hodnota dosáhla ke konci loňského roku 40 miliard dolarů a v novém kole financování se může dostat na 50 miliard USD.

Newsletter