Uber stále častěji slouží jako doplněk MHD v Praze

Během více než dvou a půl roku firma Uber rozšířila trh individuální dopravy u nás a ovlivnila i to, co od služeb tohoto typu zákazníci očekávají a vyžadují. Podle statistik firmy využívá aplikaci už přes 10 % obyvatel Prahy.

Počet jízd se v hlavním městě meziročně zvýšil o 160 %. Popularitu aplikace potvrzuje i zájem o spolupráci s Uber, která díky využití moderních technologií zajišťuje snadnější propojení poskytovatelů služeb a zákazníků. Jejich počet se na platformách POP, SELECT i BLACK jen v roce 2016 celkově zvýšil o 70 % a aktuálně přesahuje 1 100 aktivních řidičů. Díky tomu Uber v Praze zkrátil čas přistavení auta z 12 minut (v srpnu 2014) na necelých 5 minut (v únor 2017).

Téměř polovina obyvatel Prahy pravidelně využívá smluvní osobní přepravu i několikrát týdně. Vyplývá to z průzkumu společnosti TNS Aisa* provedeného pro společnost Uber. Z dopravních statistik společnosti Uber je patrné, že trvale roste počet jízd, které začínají nebo končí do vzdálenosti 200 metrů od nejbližší stanice metra, případně významnějšího přestupního místa příměstské či pražské městské hromadné dopravy. Aplikace tedy stále častěji působí jako doplněk městské hromadné dopravy.

V průběhu celého týdne je nejvyšší zájem o dopravu v čase od 21.00 do 1.00 hodiny ranní. Tradičně nejvyšší zájem o svezení je pak v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

Newsletter