Americké reálné sazby měřené proti inflaci ochráněnými dluhopisy klesají. Dolar v návaznosti na to obrací proti euru do ztráty nad 1,1610 EURUSD. Měny regiony americké dění nezatěžuje. Zlotý a koruny posiluje, přičemž domácí měna se posunula pod 25,70 za euro.

ÚOHS začal posuzovat spolupráci Komerční banky a Worldline

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat spolupráci Komerční banky a společnosti Worldline v oblasti elektronických plateb a platebních terminálů. Konkrétně se správní řízení týká společnosti Cataps, kterou bude nově Worldline ovládat. Vyplývá to z webu ÚOHS.

Cataps založila v roce 2014 Komerční banka jako svou dceřinou společnost. Působí na trhu akceptace platebních karet, což jsou oblasti, které bude nyní ÚOHS ve správním řízení posuzovat.

Komerční banka v únoru oznámila, že bude s Worldline spolupracovat v oblasti elektronických plateb a platebních terminálů. Nová aliance dostane název KB SmartPay. Partnerství firem se zaměří i na další expanzi a podporu přijímání karet na internetu.

„Spojení s lídrem elektronických plateb v Evropě nám umožní dále rozvíjet a inovovat elektronické platby. Ve spolupráci s Worldline nabídneme dalším obchodníkům možnost využívat platební terminály, a pomůžeme jim tak ke zvýšení obratu,“ uvedl Albert Le Dirac´h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

KB patří k největším bankovním skupinám v tuzemsku. Hlavním majitelem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta. Société Générale je druhou největší bankou ve Francii.

Newsletter