Dolar dál čerpá z rostoucích výnosů, které podpořila nejen nad očekávání lepší data z trhu práce, tak i schválení fiskálního balíčku o velikosti 1,9 bil. USD v Senátu USA. Americký desetiletý státní dluhopis prolomil hranici 1,6 %. Oslabující euro proti dolaru stahuje měny regionu. Koruna oslabila k hranici 26,40 za euro.

Úřady USA propustily německou loď zadržovanou na severu země

Po měsíčním vyjednávání byla dnes dojednána dohoda mezi americkými úřady a německou nákladní lodí, která je zadržována v oblasti Hořejšího jezera na severu země kvůli údajným škodám na životním prostředí. Loď, na jejíž palubě jsou údajně i čeští občané, smí přístav ve státě Minnesota opustit.

Německá nákladní loď Cornelia byla zadržena v přístavu Duluth začátkem listopadu kvůli několika obviněním, mimo jiné proto, že údajně vypouštěla do místních vod tekutiny obsahující ekologicky škodlivé látky na bázi ropy. Pobřežní stráž neuvedla k obviněním žádné další podrobnosti.

Devatenáctičlennou posádku tvoří podle agentury AP Češi, Chorvati, Ukrajinci a Filipínci, kterým nebylo povoleno opouštět duluthský přístav. Pobřežní stráž uvedla, že měli na palubě dostatek zásob a pitné vody.

Newsletter