Vlastní mobil či PC v práci umožňuje až polovina firem

Počet firem, které umožňují svým zaměstnancům využívat v práci soukromé chytré telefony nebo notebooky, se za poslední rok zdvojnásobil. Loni měla pravidla pro využívání soukromých zařízení v zaměstnání pětina malých a středních firem, v současnosti již 49 procent. Evropský průměr je 47 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft.

„Více než zdvojnásobení počtu firem, které chápou, že koncept využití vlastních zařízení zaměstnanců jim pomůže, pokud ho dobře řídí, je skvělou zprávou. Ukazuje na vůli menších firem ke zlepšení jejich IT vybavení a snahu o zvýšení produktivity zaměstnanců,“ uvedl manažer divize Windows českého Microsoftu Petr Klement.

Podle něho jde přitom o oboustranně výhodné řešení pro zaměstnance i zaměstnavatele. Lidé mají často doma modernější IT vybavení než v práci. Možnost používat stejné zařízení doma i v práci je pro ně jednodušší z hlediska ovládání i efektivnější z hlediska výkonu. Zaměstnanci jsou navíc občas motivováni finančními příspěvky na pořízení nových PC či mobilů.

Bezpečnost dat je přitom pro malé a střední české firmy klíčová. Za podstatnou ji považuje 90 procent šéfů malých a středních firem a 79 procent zaměstnanců.

Newsletter