Dolar pod mírným výprodejním tlakem proti euru, procyklickým měnám i v dolarovém indexu. Euro se posouvá nad 1,1850 EURUSD. Koruna před rozhodnutím ČNB zůstává v mírném zisku pod 25,45 za euro.

Wall Street: „Notorické období růstu“

Americké akcie se v úvodu svátečního týdne z části otřepaly z prudkého výprodeje ze závěru týdne předchozího. V centru pozornosti byla opět ropa. Širší index S&P 500 zakončil o 0,8 % výš, DJIA o 0,7 a Nasdaq o 0,9 % výše. Ve čtvrtek Wall Street obchoduje zkráceně , v pátek je uzavřena.

K růstu amerických blue chips dnes nemalou měrou přispívaly akcie Goldman Sachs, tížily naopak ropné tituly Chevron či Exxon Mobil, ne ale dramaticky. Zátěží s poklesem o procento a přes rekordní víkend nových Star Wars byly akcie Disney. Analytici celkový růst Wall Street trochu nakysle komentovali jako „typický vývoj v období, kdy trh prostě notoricky roste“.

Ač je obchodní týden zkrácený, o důležitá data ještě nouze nebude. V úterý bude zveřejněn americký HDP, ve středu pak osobní příjmy, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby nebo zásoby ropy.

Newsletter