Z Volkswagenu odchází šéf návrhářů Walter Maria de Silva

 Ze své funkce odejde na konci listopadu šéf návrhářů německé automobilové skupiny Volkswagen Walter Maria de Silva, který se zasloužil o podobu některých nejznámějších modelů společnosti. I po odchodu však bude pro firmu pracovat jako poradce, oznámil dnes Volkswagen. Jeho nástupce skupina neoznámila.

Čtyřiašedesátiletý de Silva přispěl k designu modelů VW Golf nebo kupé Audi A5, za jehož návrh získal v roce 2010 nejvýznamnější německou cenu za design. Jako rodák z Itálie působil v 90. letech v tamní automobilce Alfa Romeo, kde se podílel na návrhu modelu Alfa 156, uvedla agentura AP. Ve Volkswagenu pracoval od roku 2007.

De Silva odchází v době, kdy skupina prožívá největší skandál ve své historii. V polovině září Volkswagen přiznal, že do zhruba 11 milionů vozů s naftovými motory po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál výrazně snížil tržní hodnotu podniku, donutil k odchodu dlouholetého generálního ředitele Martina Winterkorna a vedl k vyšetřování po celém světě.

Newsletter