Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty, ale posunul se pod 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Právě vysíláme: Jak na rekordní inflaci zareaguje ČNB a kurz koruny?

Zdroj: Depositphotos

Inflace se sama od sebe nezastaví. Proto Česká národní banka v červnu opětovně zvýší sazby. Podle komentáře dosluhujícího guvernéra Jiřího Rusnoka můžeme čekat navýšení mezi 50 až 100 body. Jak by na to mohla reagovat koruna? A jaký je další výhled sazeb? Právě začal další z řady Roklen webinářů, který můžete sledovat online!

 

Webinář je určen všem, kdo obchoduje nebo plánuje obchodovat na měnovém trhu a hledá vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Ve 45 minutách hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou prodiskutují současné makroekonomické prostředí, výhled měnové politiky a očekávané dopady na hlavní měnové páry. Řeč přijde i na vliv zahraničí, zejména na největší centrální banky zvyšující úrokové sazby. Informace a závěry z webináře Vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizik

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter