Pražská burza rostla šestým dnem v řadě; Pegas podpořil silný kvartální výsledek

Pražská burza dnes posílila o mírných 0,15 % na 1014 bodu, rostla nicméně šestým dnem v řadě. Nejvíce sledovanou firmou byl dnes znojemský výrobce netkaných textilií Pegas, který před trhem zveřejnil výsledky za 1Q14. A byly silné. Pegas vykázal nárůst meziročních tržeb v 1Q14 o 18 % na 58,8 milionu EUR. Čistý zisk vzrostl na 5,54 milionu EUR, což představuje meziročně nárůst o 86 %. Za nárůstem zisku stojí rozjezd egyptského výrobního závodu a skokové oslabení koruny vůči euru. Akcie po zveřejněných výsledcích okamžitě vzrostly nad úroveň 610 Kč, tam se však dlouho neohřály a otestovaly zpět hodnotu 600 Kč.

Pegas Nonwovens dramaticky zvýšil zisk při růstu tržeb (+komentář analytika)

Pozitivní náladu podpořily i akcie ČEZ, které vzrostly o 0,33 % na 582,4 Kč, ve svém úspěšném tažení pokračovala Erste + 0,23 %. Ta si za posledních 8 dní připsala slušných 13 % a v pozitivní náladě pokračovala i Komerční banka se obchodovala o 1,35 % výše a kopíruje tak pozitivní náladu na bankovním sektoru. Riziko na trzích je v poslední době minimální. Index volatility VIX se obchoduje na úrovni 11 bodů, což je nejníže od roku 2007. Výjimkou byly dnes akcie pojišťovny VIG -1,4 %, na které investoři uzavírali zisky.  K tomu ale přispěl i uzavřený domácí trh ve Vídni.

Mírnou ztrátu utrpěly druhým obchodních dnem od svého uvedení na trh akcie Pivovarů Lobkowicz. Příspěvkem k tomu mohla být zpráva v tisku o zmařené akvizici Měšťanského pivovaru.

 

Newsletter