Pražskou burzu dnes může vytáhnout Erste po výsledcích, NWR pod tlakem

Pražská burza by se dnes měla obchodovat v kladných číslech a to především díky rakouské Erste, která by tak měla reagovat na dnešní report hospodářských výsledků vyznívající veskrze pozitivně. Banka se ve 2Q dle očekávání propadla do ztráty ve výši 1,033 mld. EUR a to především díky odpisu aktiv v Rumunsku a odpisu goodwillu v Chorvatsku. Na úrovni tržeb banka rovněž překonala odhady, kdy oproti očekávaným 1,701 mld. EUR dosáhla 1,731 mld. EUR. Provozní zisk na úrovni 798 mld. EUR předčil odhady o více jak 5 %. Lze tak očekávat pozitivní reakci trhu.

Erste za 2Q v očekávané ztrátě, provozními čísly a slibem zisku ve 2015 ale potěšila

Ostatní zástupci by měli pokračovat v nastaveném prázdninovém tempu. Objem obchodů tak bude spíše podprůměrný. Níže by měla zahájit zámořská CETV, která na svém primárním trhu uzavírala v přepočtu o 1 Kč níže oproti závěru v Praze. Akcie ČEZu by měly hájit ceny v pásmu 585 – 590 Kč a Komerční banka by měla zůstat u 4 600 Kč.

NWR včera po závěru trhu přiblížila detaily úpisu nových akcií, informace o mimořádné valné hromadě a především předběžné výsledky za první pololetí. Lze očekávat negativní dopad na akcie, především kvůli navržené ceně pro úpis nových akcií na úrovni 17 % stávající ceny.

NWR: Nižší ztráta, vyšší dluh a úpis akcií za 17 % dnešní ceny

Newsletter