Pražskou burzu i Evropu vedly k ziskům banky. Králem Erste

České akcie dnes po vzoru Evropy solidně zpevnily. Lídry směru vzhůru byly bankovní tituly, zátěží naopak energetika ČEZ. Erste dnes velmi potěšila akcionáře a připsala si markantní zisk 4,82 %. Těmto akciím zdatně sekundovaly akcie VIG se ziskem 2,09 % a posilovala také Komerční banka s půlprocentem zisku.

Hlavním důvodem pro skokové růsty bankovních titulů v regionu i v Evropě byly zprávy, že se řecká krize kolem uvolnění další finanční pomoci snad již blíží ke konci a že zástupci zemí eurozóny najdou se zástupci Řecka kompromis. Stát se tak posle posledních zpráv po schůzce ministrů euroskupiny má do konce týdne.

Trhy prudce rostou. Dohodu s Řeky mají za hotovou věc

Kdo drží nejvíc řeckých akcií a proč?

ČEZ dnes zažil velmi volatilní seanci. Akcie se během dopoledne dostala o více než 2 % výše na úrovně nad 580 korun, ale odpolední výprodej společně s větší nabídkou v závěrečné aukci posílá akcie hluboko pod 570 korun a do ztráty přesahující půlprocento.

Velmi solidní více jak 3% zisk si připsaly akcie Philip Morris ČR, nicméně na zanedbatelném objemu 256 kusů akcií. Obligátně posilovaly i akcie O2, dnes to bylo o 2,65 procenta.

Okolní trhy také „zabraly“ a společně s Evropou vystřelily vzhůru. Polský index WIG20 po předchozích slabých dnech vzrostl o 2,22 %, když i jej vedl výše zejména bankovní sektor. Maďarsko je dnes silnější o 1,4 %, když i tam si zejména banka OTP si připisuje výrazný 2,7% zisk.

Newsletter