Pražskou burzu pozvedly finanční tituly. Dočkáme se růstu objemů?

Pražskou burzu dnes táhly bankovní tituly, Erste připsala 0,4 %, Komerční banka dokonce 1,6 %. Akcie, které mají před dividendami, rostou, index PX si dnes po sérii pozitivních zpráv připsal přes půl procenta.

Pražská burza dnes zakončila na 1035 bodech a v průběhu dne systematicky rostla. Své tažení završila o půl procenta lépe než včera. Za solidním růstem stojí především bankovní tituly, které se ještě neotřepaly ze slov šéfa ECB, směrovaných na podporu likvidity evropským bankám. Obzvláště štědrá pro akcionáře byla dnes Komerční banka +1,6 %, která podtrhla dobrou náladu na bankovních titulech v posledních dnech a konečně dohnala předchozí zaváhání. Druhý ze zástupců Erste se přiblížil k hladině podpory 720 Kč a připisuje +0,42 %.

Operátor O2 zveřejnil informaci o novém řediteli celé finanční divize. Tu od 1. července povede současný ředitel pro finance a vztahy s investory Tomáš Kouřil. Akcie zakončily na 292,9 Kč.

Akcie, které mají letos ještě nárok na dividendu, dnes rostly. Pojišťovna VIG, obchodovaná posledním dnem s nárokem na dividendu, se zítřejším rozhodným dnem pro připsání dividend, dnes vzrostla o 0,18 % na 1086 Kč. Energetika ČEZ si vedla o něco lépe +0,33 % a konečně překonala psychologickou hranici 600 Kč. Obdobně si vedla i sázková společnost Fortuna +0,34 %, u které se již za dva dny její příznivci dočkají Mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter