Pražskou burzu uchránily od ztrát rakouské finance, vítězí O2

Pražská burza navázala na včerejší slabší závěr dne a hlavní domácí tituly zakončily den níže. Zisky v Rakousku kótovaných společností spolu se zisky O2 ale dokázaly tyto ztráty otočit, a tak index v globále zakončil den téměř beze změny. Oficiálně index přidal 0,06 % na průměrném objemu necelých 700 mil. korun.  

Akcie ČEZu se stala nejobchodovanější akcii a ranní proražení týdenní podpory 572 Kč našlo odezvu v novem slabém momentu. Akcie tak poměrně rychle odepsala zisky z minulých dnů a opět se navrátila do úrovní kolem 550 Kč. Domácí Komerční banka, tak jako ČEZ, navázala na včerejší slabší závěr a dnes pokračovala v sestupném trendu. Hranici 5100 Kč dokázala podržet, ale závěrečný kurz zůstal poblíž denních minim.

Rakouské duo dnes patřilo k vítězům a potvrdilo se, že včerejší prodeje již nenašly pokračující trvání, i přes riziko absence řecké dohody. Erste Bank přidává 2,18 % a opět se připlížila k maximum letošního roku. Pokračující příliv peněz do akcie je něco, co bude mít dohru, pokud se v pondělí ráno potvrdí dohoda s Řeckem. Akcie VIGu také ukrojily z včerejších ztrát a přidávají 0,86 %. Akcie O2 se dnes staly vítězem dne s nárůstem 3,3 % a dosahují nových maxim po štěpení společnosti na pokračujícím přílivu peněz, zejména řízeném dovážením do portfolií společností.

Newsletter