Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Představenstvo Telefóniky CR navrhne hrubou dividendu 18 Kč na akcii

(Aktualizováno 9:32) Představenstvo Telefóniky Czech Republic, která v příštím měsíci změní název na O2 Czech Republic, navrhne za loňský rok dividendu ve výši 18 Kč před zdaněním na každou akcii v nominální hodnotě 87 Kč, resp. 180 Kč před zdaněním na akcii v nominální hodnotě 870 Kč. Návrh managementu je na dolním okraji dříve avizovaného pásma 18 až 30 korun za akcii.

Navrhované datum splatnosti dividendy je 26. listopad 2014, s rozhodným dnem pro uplatnění tohoto práva k 27. říjnu 2014. Řádná valná hromada se bude konat v červnu, uvedla společnost. Zdroj pro výplatu dividendy tvoří nekonsolidovaný zisk za rok 2013 v částce 5.743.131.321,64 korun. 

Návrh dividendy by při dosavadních očekáváních patřil mezi negativní tržní zprávy. Prostor pro pokles titulu je ale limitován vyčkáváním na cenu, kterou skupina PPF nabídne menšinovým akcionářům telekomunikační firmy za získání jejich akcií.

Tuzemský telekomunikační operátor O2, ovládaný skupinou PPF, zakončil první čtvrtletí roku s meziročním poklesem tržeb o bezmála desetinu a výsledku na úrovni OIBDA o bezmála šestinu. Klientskou bázi posiluje přechod na neomezené tarify a s tím spojený prudký růst užívání mobilních dat.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice většinový 65,9% balík akcií, ve slovenské pak plnou kontrolu. Cena transakce dosáhla 63,6 miliardy korun. Dřívější majoritní vlastník, kterým byla španělská telekomunikační skupina Telefónica SA, si ve firmě drží pět procent.

O2 v 1Q: Neomezené tarify zatím nesou pokles tržeb i zisku. Učí ale spotřebě dat

Newsletter