Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Koruna se po oslabení obchoduje nad 24,40 za euro. V 9:00 bude zveřejněna inflace za listopad.

Přichází dlouho očekávaný zvrat na devizových trzích?

Přichází den zvratu? Tuto otázku si momentálně klade většina obchodníků na devizových trzích. Dolar během včerejšího propadu akciových trhů zaznamenal již třetí den ztrát vůči většině hlavních světových měn a mnozí začínají předvídat jeho dlouhodobější korekci.

Japonský jen zaznamenal od pondělních sedmiletých minim vůči dolaru téměř 3procentní nárůst, během dnešní asijské seance až na 117,429 jenu za dolar, momentálně však obchoduje zpět nad úrovní 118 jenů. Euro, které během pondělního dne dosáhlo nových více jak dvouletých minim, zaznamenalo od té doby téměř 250bodový nárůst a prolomilo tak trendovou linku dosavadního více jak 8měsíčního trendu. Společná evropská měna momentálně obchoduje na 1,2448 dolaru za euro. Česká koruna, která je silně korelovaná s eurem, taktéž posílila vůči dolaru a momentálně obchoduje na 22,184 koruny za dolar. Vůči euru se ocitá na úrovni 27,6049 koruny za euro.

Momentální pokles americké měny lze vysvětlit uzavíráním dlouhých pozic velkých obchodníků v čele s investičními fondy a bankami. Nicméně, fundamentální obrázek zůstává stejný, a sice divergence mezi politikami amerického Fedu, ECB a japonské centrální banky bude nadále pokračovat. Nicméně není vyloučeno, že v krátkodobém horizontu budeme svědky pokračující slabosti americké měny.

Newsletter