Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Přichází krátkodobá korekce dolaru?

Zatímco pokles cen ropy poznamenává ochotu riskovat a vybízí investory hledat bezpečná aktiva, japonský jen rapidně posiluje. Vůči americkému dolaru již obchoduje pod hranicí 120 a mnozí analytici předpovídají, že tento růst bude v následujících dnech pokračovat. Komoditní měny rozšiřují své nedávné ztráty, australský dolar obchoduje poblíž svých čtyřletých minim, zatímco kanadský dolar se dostává na pětileté minimum vůči americkému dolaru.

Japonský jen zaznamenal již 11procentní pokles vůči americkému dolaru od chvíle, kdy Bank of Japan koncem října rozšířila svůj měnový stimul. Momentální růst japonské měny by tak mohl značit započetí krátkodobé korekce vůči dolaru. Euro obchoduje poblíž hranice 1,235, a zaznamenává tak již téměř 100bodové zisky od včerejšího dne, kdy obchodovalo na 28měsíčních minimech 1,2246 dolaru za euro. Hnacím motorem pro momentální pokles dolaru je výběr zisků velkých investorů v čele s investičními bankami.

Nicméně, účastníci trhu říkají, že v dlouhodobém horizontu zůstává americký dolar podporován očekáváním, že Federální rezervní systém přistoupí v příštím roce ke zvýšení úrokových sazeb.

Během úterní noci přišel americký Wall Street Journal se zprávou, že představitelé Fedu vážně zvažují, že změní rétoriku ohledně načasování úrokových sazeb během dalšího zasedání americké centrální banky, jež proběhne příští týden. Něco takového by mohlo mít kladný vliv na americký dolar.

Česká koruna spolu s eurem posiluje vůči dolaru na 22,3545 ze svých včerejších téměř sedmiletých minim. Vůči euru obchoduje na 27,612 koruny za euro.

Newsletter