Probuzení trhů. Přinese pondělní absence dat klidné obchodování?

Po velikonoční pauze se trhy postupně probouzí do běžného režimu, který však bude pro dnešek bez jakýchkoliv klíčových dat, a to jak domácích, tak i zahraničních.

V eurozóně byly od pátku bankovní prázdniny, a tak jsme se nedočkali žádných dat. Koruna díky březnové inflaci během minulého týdne posílila na nejsilnější hodnotu od ukončení kurzového závazku, kdy se dostala až na 26,50 za euro, poté ale oslabila nad 26,70 EURCZK. Kolem této úrovně se držela i v pátek. Aktuálně se česká měna obchoduje na 26,68 EURCZK.

Ačkoliv jsme měli dlouhé bankovní prázdniny, nečekají nás ani dnes žádná důležitá data z domácí ekonomiky ani z eurozóny. V USA budou zveřejněna data nákupu zahraničních cenných papírů, nová stavební povolení a průmyslová produkce, kde se počítá s růstem o 0,5 %. Pozornost investorů se pak bude postupně stáčet směrem k Francii, kde v neděli proběhne první kolo prezidentských voleb.

Dolar pomalu maže ztráty z minulého týdne, o které se zasloužil prezident Trump. Prohlásil, že je americká měna až příliš silná, což vedlo k jejímu následnému oslabení. Dolaru nepomohla ani páteční data týkající se meziměsíční inflace a maloobchodních prodejů. Oba údaje přinesly zklamání, neboť Index spotřebitelských cen spadl poprvé po 13 měsících a maloobchodní tržby klesaly druhý měsíc v řadě, což je nejhorší výsledek za poslední dva roky. Včera nebyla žádná důležitá data v USA a tak se dolar mohl v klidu vzpamatovat z minulého týdne. Aktuálně se nachází na úrovni 25,07 USDCZK a vůči euru se drží na 1,064 EURUSD.

Eurokoruna by se během dneška měla obchodovat v pásmu 26,60 až 26,76 EURCZK. Dolar vidíme v rozmezí 1,061 až 1,067 EURUSD, ve dvojici s korunou pak od 25,01 až 25,13 USDCZK.

Newsletter