Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Proč prodávat dolar

Dolar pokračuje v již tři dny trvajícím poklesu způsobeném obavami investorů ohledně nerovnoměrného ekonomického oživení v USA, jež by mohlo způsobit oddálení úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem v příštím roce.

Americká měna se pohybuje vůči koši hlavních protějšků v blízkosti svého jednotýdenního minima poté, co včerejší americká data ukázala na nečekaný pokles objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Přesto se však očekává, že Fed dneškem završí svůj program odkupu amerických státních dluhopisů namíření na podporu ekonomiky.

„QE se blíží konci, ale ekonomický výhled se nemění, takže neočekáváme změnu v prohlášení Fedu,“ řekl Masakazu Sato, měnový stratég firmy Gaitame Online. „To je důvod, proč prodávat dolar.“

Dolar dnes klesá na 1,27366 dolaru za euro a je tak blízko svých týdenních minim na 1,27644 dolaru. Vůči jenu dolar obchoduje na 108,067 jenu za dolar. Česká koruna pokračuje ve své konsolidaci poblíž svých 4,5letých minim na 21,811 koruny za dolar. Vůči euru však nadále klesá na 27,7869 koruny za euro.

Newsletter