Prodloužený víkend nastartoval Wall Street

Americké akcie po pondělním volnu silně stoupají. Index S&P500 si připsal 2,51 %, aby zakončil na 1969,4 bodech. Dow Jones je výše o 2,42 %, což odpovídá 1649 bodům. Nasdaq poskočil o 2,73 % a zastavil se na 4811,9 bodech. Hlavní indexy tak pozitivně nastartovaly zkrácený týden, který přišel po dvou nejhorších týdnech tohoto roku.

Akcie rostly především v rámci pozitivního sentimentu světových trhů, kdy jak Evropa, tak i většina Asie skončila taktéž v zelených číslech.

Index S&P500 vzrostl především díky boomu průmyslového sektoru, který vedl všech deset hlavních segmentů. Pozitivně zapůsobil i růst ropy, ze kterého profitovala především energetika.

Z blue chips akcií se dařilo nejvíce společnosti General Electric. Ta si díky souhlasu ohledně akvizice francouzské firmy Alstom v hodnotě 13,5 miliardy dolarů připsala 4 %. Index Nasdaq se pak díky dnešnímu výsledku dostal zpět do zelených čísel za rok 2015. Růstem si prošel i Apple. Předpokládá se, že firma na středeční mediální prezentaci představí novou verzi svého chytrého telefonu iPhone a další produkty.

Z dat byly zveřejněny spotřebitelé úvěry, jejichž objem se za červenec zastavil na  19m1 miliardy dolarů při očekávání na 18 miliardách.

Americký dolar dnes mírně oslaboval. Na páru s eurem klesl o 0,36 %, což odpovídá úrovni 1,1209 dolaru za euro.

Newsletter