Provozovatel TV Nova snížil ztrátu při růstu příjmů

Společnost CET 21, která drží vysílací licence skupiny Nova, v pololetí snížila konsolidovanou ztrátu na 7,7 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 165 milionů korun, z loňských 54,4 milionu dolarů, přibližně 1,16 miliardy korun. Výnosy meziročně stouply na 139,3 milionu ze 111,6 milionu USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila mateřská skupina Central European Media Enterprises (CETV).

Podle skupiny je zlepšení hospodaření CET 21 výsledkem přijatých kroků, jimiž CME reagovala na loňský propad související s tehdejší změnou obchodní politiky. „Naše výsledky demonstrují další výrazné zlepšení finanční pozice podniku a jsou dalším důkazem našeho obratu k lepšímu,“ uvedl po červencovém zveřejnění výsledků mateřské CME jeden z jejích šéfů Michael Del Nin. Na českém trhu ve druhém čtvrtletí firma zvýšila reklamní příjmy o téměř polovinu.

Konsolidované údaje zahrnují vedle CET 21 mimo jiné její stoprocentní účast v provozovateli slovenské televize Markíza prostřednictvím CME Slovak Holdings.

CME a její části, včetně tuzemské CET 21, od loňského roku prošly transformací zaměřenou na snižování nákladů. S tím souvisely personální změny odstartované odchodem prezidenta Adriana Sarbua z vedení CME. Následovala výměna vedení v CET 21, které nyní šéfuje Christoph Mainusch. CET 21 drží licence stanic Nova, Nova Cinema, Telka, Smíchov, Fanda a Nova Sport.

Newsletter