Prusa Research získává 80 % v úspěšném výrobci 3D tiskáren pro průmyslovou sféru TriLAB Group

TriLAB a Prusa Research, Zdroj: Facebook TriLab

Tuzemský král 3D tisku s globálním působností, společnost Prusa Research, koupil majoritní podíl 80 % v českém výrobci 3D tiskáren pro podnikovou sféru TriLab Group. Záměr transakci provést obě společnosti oznámily již během listopadu, v těchto dnech pak dochází k její finalizaci. TriLAB se tak stává dalším příběhem s úspěšným exitovým koncem pro drobné investory na crowdfundingové platformě Fundlift, i když k překvapení všech již po 2,5 letech od vlastní kampaně.

TrilLAB Group byla založena dvěma nadšenci z oblasti výzkumu a vývoje Michalem Boháčem a Vojtěchem Tamborem v roce 2016.  Na jaře roku 2019 dostala tato mladá společnost šanci k dalšímu rozvoji díky investici 7 mil. Kč od komunity investorů na Fundliftu. Růst společnosti nyní vyústil v další logický evoluční krok, kterým je právě prodej majoritního podílu společnosti Prusa Research. Touto transakcí jsou zároveň vykoupeni drobní investoři, kterým se jejich podíl zhodnotil o střední desítky procent. Odvážní podporovatelé z Fundliftu donedávna ve společnosti drželi celkem 10% podíl.

Tiskárny společnost TriLAB jsou postavené na technologii tzv. delta kinematiky. Ta zaručuje přesnější pohyb tiskové hlavy v celém objemu a přináší zásadní výhody v přesnosti, rychlosti a tiskové kvalitě. Díky tomu využívají tiskárny TriLAB společnosti Continental, Lasvit, Jetsurf, AlcaPlast, Vibracoustic, stejně jako mnohé školy a instituce z oblasti vědy a výzkumu

Společnosti Prusa Research se touto transakcí otevírají dveře do pro ni neznámých vod trhu s B2B 3D tiskárnami. Historicky se totiž zaměřovala primárně na výrobu 3D tiskáren pro segment hobby uživatelů.

Zdroj: TriLAB, Prusa Research, Fundlift 

Newsletter