Průzkum: Volby by nyní vyhrálo ANO před ČSSD

Hnutí ANO by nyní vyhrálo sněmovní volby s 27 procenty hlasů, druhá ČSSD by měla 17 procent. Ukázal to z únorový průzkum agentury TNS Aisa, který zveřejnila Česká televize. Oběma vládním stranám ubyly oproti lednu tři procentní body hlasů. Klesla rovněž důvěra ve vládu, zejména u voličů sociální demokracie.

Za ANO a ČSSD, které nyní spolu s lidovci tvoří vládní koalici, by na třetím místě skončili ve volbách komunisté s 12 procenty. ODS a TOP 09 by volilo shodně 8,5 procenta lidí a do Sněmovny by se podle průzkumu dostala ještě KDU-ČSL s 5,5 procenta.

 

Vydrží vláda Bohuslava Sobotky do řádných voleb? Andrej Babiš opět varuje, že ho koaliční spory přestávají bavit…

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 5. březen 2016

 

Další současné sněmovní strany, tedy Úsvit a Svoboda a přímá demokracie (SPD), by zůstaly s 4,5 a čtyřmi procenty pod hranicí nutnou pro vstup do dolní komory parlamentu.

Rozdíl v podílu hlasů pro vedoucí ANO a ČSSD je podle TNS Aisa výrazně větší, než uvádějí průzkumy dalších agentur. Například podle posledního průzkumu CVVM by ANO mělo také 27 procent hlasů, ale druhá ČSSD 24,5 procenta. Průzkum Medianu dokonce dává oběma stranám téměř shodný podíl – ANO 24 procent a ČSSD 23 procent. K výsledkům TNS Aisa se blíží STEM, podle kterého by ANO získalo 29,2 procenta hlasů a ČSSD 19,7 procenta.

Median: Sněmovní volby by vyhrálo ANO, těsně druhá by byla ČSSD

 

Newsletter