První zasedání ČNB v měkkém závazku. Ukončí banka intervence?

Na EURCZK stále pociťujeme zvýšenou volatilitu, která se na měnovém páru drží již od zasedání ČNB z minulého týdne. Aktuálně se už však koruna obchoduje o něco silnější na 27,024 za euro. Dolar vůči české měně oslabil, momentálně je na 25,30. EURUSD se pak nachází na hranici 1,067.

Dnešek je v české ekonomice plný důležitých zpráv. Hned ráno bude zveřejněna data průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Jako další pak bude zveřejněn objem devizových rezerv ČNB za březen. Naprosto zásadní ale bude dnešní neměnové zasedání bankovní rady ČNB, během kterého může vzhledem k měkkému závazku dojít na ukončení intervencí na koruně.

Countdown: Jak ČNB oznámí konec kurzového závazku?

Včera z domácích dat vyšly maloobchodní tržby, které v únoru meziročně zpomalily na 1,1 %, po lednovém zvýšení o 7,8 %. Na vývoji tržeb se podle Českého statistického úřadu projevil loňský delší únor.

Ze včerejších zahraničních dat stojí za zmínku tvorba pracovních míst v USA sledovaná agenturou ADP. Výsledek se svými 263 tisíci vytvořených pracovních míst výrazně předčil očekávaných 185 tis. Dále pak lze zmínit index ISM sektoru služeb, který v březnu skončil na 55,2 bodu, očekávalo se 53,1.

Klíčovou událostí včerejška bylo zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Dokument přinesl zajímavou zprávu o tom, že měnový výbor má v plánu později během roku začít řešit otázku bilance banky o velikosti 4,5 bilionu dolarů. Jak proběhne osekání této částky, zatím není jasné, Fed však uvedl, že jakmile bude znám jakýkoliv progres, trh bude včas informován.

Fed Minutes: Sazby porostu rychleji, bilanci 4,5 bilionu dolarů snížíme

V zahraničí můžeme dnes čekat především údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Mimo to bude uveřejněn zápis ze zasedání ECB.

Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,064 až 1,070. Vůči koruně by se měl dolar pohybovat v rozmezí 25,26 až 25,34 USDCZK. EURCZK pak od 27,02 až 27,09.

ČNB a největší intervence v historii. Za dva dny tolik, co za měsíc

Newsletter