Americké výnosy korigují včerejší nárůst. Proinflační tlaky by dnes mohl podpořit výsledek amerického indexu cen výrobců. Vyšší výnosy a silnější dolar se podepsaly zejména na zlotém a koruně. Domácí měna se obchoduje kolem 25,60 za euro.

PX by dnes mohly vynést banky, ČEZ by mohl klesat s ropou

Český trh by i dnes mohl mírně růst, pravděpodobně posílí banky. Pegas dnes ráno zveřejnil výsledky, které předčily očekávání, takže akcie budou zřejmě reagovat růstem. ČEZ by se měl po otevření držet okolo cen 615-618 korun, ale ceny elektřiny by mohly začít po vzoru ropy klesat a nimi i akcie ČEZ. Ropa dnes opět klesá o 1,12 % na  72,8 USD za barel, když investoři přestávají věřit, že OPEC sníží svou produkci, neboť jak Venezuela tak Saudská Arábie jsou proti. Celkově ale bude trh velice nelikvidní, neboť Amerika slaví svátek Dne díkůvzdání, a tak trhy zůstanou pro dnešek uzavřeny.

Evropa bude na začátku dne opět růst, futures na hlavní trhy jsou v plusu 0,2 %, ale i zde bude likvidita velice slabá díky absenci amerických investorů. Ropné společnosti by mohly klesat a odpoledne by se k nim mohly přidat i banky po komentářích v FT, že některé banky, které úvěrují ropné společnosti, již začínají pociťovat problémy, neboť mnohé firmy ze sektoru se po dramatickém poklesu cen ropy již dostávají na hranu ziskovosti.

Newsletter