Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Ranní briefing: Euro na 11měsíčních minimech

Euro se dostává na téměř roční minima vůči dolaru. To je způsobeno z velké části očekáváním zhoršené investorské důvěry v ekonomiku v Evropě, což by mohlo působit jako stimulus pro ECB k započetí nového programu kvantitativního uvolňování.

Společná evropská měna zažívá již třídenní pokles vůči japonskému jenu poté, co předpovědi analytiků ukazují na předpokládaný propad německé inflace. Prezident ECB Mario Draghi ve své řeči 22. srpna uvedl, že inflační očekávání v eurozóně se snížila, a naznačil možnost dalšího uvolnění monetární politiky.

„Započetí odkupu dluhopisů Evropskou centrální bankou je momentálně opravdu na pořadu dne a centrální bankéři hledají způsoby, jak by to bylo možné udělat,“ řekl Greg Gibbs, měnový stratég Royal Bank of Scotland. „Euro bude dále klesat.“

Euro se momentálně obchoduje za 1,31833 dolarů, poté co se dotklo úrovně 1,3153 dolarů, tedy svých 11měsíčních minim. Vůči jenu euro klesá o 0,1 procenta na 136,98. Kurz měnového páru USDJPY se ocitá na úrovni 103,904. Česká koruna mírně posiluje na 21,0185 za dolar a taktéž vůči euru na 27,7135.

Ekonomové dotazovaní agenturou Bloomberg předpokládají, že zítřejší údaje spotřebitelské důvěry v Evropě ukáží pokles na nejnižší úroveň od února.

Newsletter