Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

Řecká krize již americké akcie tolik netrápí

Americké akcie zakončily dnešní obchodní seanci na vyšších úrovních, aby tak smazaly část výrazných pondělních ztrát způsobených řeckou situací. Index S&P 500 si připsal 0,26 %, aby zakončil na 2063,1 bodech. Dow Jones si připsal 0,13 %, což odpovídá 17 619,5 bodům. Technologický Nasdaq je výše o 0,57 % až na 4 986,9 bodech.

I přes stále trvající řeckou krizi, která nebyla ani po dnešním dni vyřešena, se američtí investoři začínají soustředit na jiné ukazatele, jako je například trh práce. To potvrzuje i David Kelly, vedoucí stratég JP Morgan Funds. „Čekáme na to, čemu se říká dobrý výsledek amerického trhu práce, který by popohnal akciové trhy,“ přepisuje jeho slova server CNBC.

Růst S&P 500 byl podpořen osmi z desíti sektorů, přičemž nejlépe se dařilo výrobním materiálům, zatímco utility ztrácely nejvíce. Dow Jones vzrostl hlavně díky akciím společnosti Walt Disney, naopak dolů ho stahoval McDonald‘s.

Z dat byl zveřejněn index důvěry amerických spotřebitelů, který za červen vzrostl na 101,4 bodů. Chicagský index nákupních manažerů pak ukázal taktéž červnový růst ze 46,2 bodů na 49,4 bodů. Ceny domů v USA dle S&P/Case-Shiller v dubnu meziročně vzrostly o 4,9 % (oček. 5,5 %)

Dolar dnes mírně posiloval. Na páru s eurem si připsal bezmála 0,9 %, což odpovídá úrovni 1,113 dolaru za euro.

Newsletter