Řecko brzdí dolar. Korunu vrací nad 27,40 k euru

Česká koruna zůstává imunní proti zprávám z trhu o pozitivním vývoji jednání Řecka s věřiteli a její denní volatilita zůstává téměř nulová. Krátkodobý výkyv a posílení koruny nad 27,40 EURCZK se nepodařilo udržet a koruna zavírá téměř beze změny na hladině 27,41 vůči euru. Vývoj na dolaru byl o něco živější a  koruně se podařilo odvrátit denní ztrátu ze svého minima 27,32 USDCZK. Zprávy z Řecka se tak klasicky promítají do hlavního měnového páru EURUSD a vývoj koruny proti dolaru je tak identický s tímto vývojem. Koruna den zavírá poblíž svého středu dnešního rozpětí, na úrovni 25,20 USDCZK.

Hlavní měnový pár EURUSD sice dokázal zareagovat na zprávy z Řecka a euru se podařilo prozatím odvrátit ztráty, své zisky ale dále nerozšiřuje při úrovni 1,087 EURUSD. Během dne se dolar snažil rozšířit své zisky a to se mu dařilo, když se obchodoval na novém měsíčním maximu 1,0819 EURUSD. Po zprávách o určitém posunu v jednání v Řecku se ale dolar stáhl zpět, ale stále drží svá týdenní maxima. Potvrzuje se tak, že za pohyby dolaru není strach ze situace v Řecku, ale spíš pokračující téma rozdílnosti vývoje sazeb v USA oproti zbytku světa resp. Japonska a eurozóny.

Na trhu je patrné otevírání nových dlouhých pozic na dolaru, které byly částečně zavřeny silnou korekcí v průběhu května. Klasicky se tak davový obchod na dolaru vyčistil a prostor pro pohyb se zdá nyní volnější. Lze tedy očekávat, že dolarový býci si vezmou svůj čas při jakémkoliv náznaku krachu jednání v Řecku resp. ochlazení současného optimismu s vidinou dohody, která se stále jeví jako komplikovaná.

Newsletter