Rekordy jsou pryč, Wall Sreet i kvůli ropě zrudla

Americké akciové trhy dnes maxima nevylepšily, Wall Street do rudých čísel poslala také levnější ropa. Index Dow Jones tak přerušil sérii devíti růstů v řadě. Trh se tak konsolidoval před jednáním americké centrální banky (Fed), které se koná příští týden.

Podle Arta Casha byla hlavním důvodem dnešního poklesu ropa. Ceny začaly klesat v polovině dopoledne a pokles cen začal působit také na další věci.  

Dow Jones, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků,  dnes odepsal 0,42 procenta a uzavřel na 18 517,23 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,36 procenta na 2165,17 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztratil 0,31 procenta na 5073,90 bodu.

Pokračovala také výsledková sezona, čtvrtletní výsledky reportovala největší americká automobilka General Motors, která více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů, hlavně díky dobrým výsledkům ve Spojených státech. Poprvé za pět let vykázaly zisk rovněž i její evropské aktivity.

Naopak zklamáním byly výsledky firem Southwest Airlines, Sherwin-Williams a Intel.  Po uzavření trhu výsledky oznámila firmy Starbucks a AT&T, u obou společností byly dle očekávání. Zklamáním byly výsledky firmy Chipotle.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti klesly na 253 tisíc, když trh čekal 265 tisíc. 

Newsletter