Revoluce jménem bitcoin: Co na ni regulátoři?

Bitcoin a kryptoměny. Po několika letech v „undergroundu“ se toto téma průlomově dostává na oficiální úroveň. To dokládá růst významu tohoto fenoménu. Hlavně o regulatorních aspektech bitcoinu a obecně kryptoměn budou v pondělí, 15. 6., od 17:30 hovořit v Kongresovém sále České národní banky přední tuzemští experti na danou problematiku a vysocí představitelé centrální banky i ministerstva financí.

Konferenci nazvanou „Revoluce jménem bitcoin: Co na ni regulátoři?“ spolupořádá 15. 6. 2015 Česká národní banka, RoklenKlub a vysoká škola CEVRO institut. Mediálním partnerem akce je ekonomický portál Roklen24.cz. Na akci, která začíná v Kongresovém centru ČNB, Senovážné nám. 30, Praha 1, v 17:30, vystoupí jak stoupenci kryptoměn, tak experti, kteří na fenomén hledí kritičtěji. Promluví lidé z praxe, z akademické půdy, z centrální banky i z ministerstva financí.

Konferenci svými příspěvky otevřou Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky, a prof. Josef Šíma, rektor vysoké školy CEVRO institut. V následné panelové diskusi, kterou moderuje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, své příspěvky prezentuje Libor Kazda, ředitel Finančního analytického útvaru Ministerstva financí ČR, prof. Zbyněk Revenda a Dominik Stroukal, oba pedagogové Vysoké školy ekonomické v Praze, a v neposlední řadě také představitelé bitcoinové praxe v ČR, resp. na mezinárodní scéně, Martin Stránský, jednatel společnosti world BTC business, a Tomáš Forgáč, zakladatel singapurské společnosti Coin of Sale.

 

Bitcoin na půdě České národní banky? Něco podobného tu ještě nebylo. Buďte s námi u toho: https://www.facebook.com/events/1642951352606073/

Posted by RoklenKlub on 8. červen 2015

Newsletter