Rizika po výbuchu v Litvínově pominula, silnice otevřena

Auta se dnes vrátila na silnici mezi Mostem a Litvínovem, která byla uzavřena po čtvrtečním výbuchu v chemičce Unipetrol. Tramvaje zatím nejezdí, nahradily je autobusy. ČTK to dnes sdělila mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Dnes by policie a hasiči měli začít vyšetřovat příčiny vzniku požáru.

Řidiči museli doposud jezdit po objížďce. Od půlnoci mohou znovu na silnici I/27. „Všechna preventivní měření hasičů v potvrdila, že pominula veškerá rizika plynoucí z poškozených technologií. Stejně tak kontrolní měření možného výskytu škodlivin v ovzduší neprokázala žádné zvýšené hodnoty, proto krizový štáb rozhodl o opětovném zprovoznění silnice,“ popsal mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Unipetrol sečte škody po výbuchu a požáru v Litvínově příští týden

Do neděle bylo místo pod neustálou kontrolou hasičů. Požár hasiči definitivně zlikvidovali v sobotu, specialisté později opravovali poškozené potrubí.

Chempark v Záluží u Litvínova prozatím dál funguje v minimálním provozu. Petrochemický provoz zůstává zcela odstavený, v minimálním provozu je podle Dudy rafinerie a výroba agrochemikálií. „Zatím nemám žádné bližší informace k uvedení jednotek do provozu,“ řekl mluvčí.

Chemičku Unipetrolu v Litvínově zasáhly výbuchy a požár

Rozsáhlý požár zasáhl propylenovou jednotku ve čtvrtek ráno, předcházel mu mohutný výbuch. Na místě zasahovalo 42 jednotek hasičů z celého Ústeckého kraje.

Skupina Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. Od roku 2005 je součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. V letošním prvním pololetí vykázal Unipetrol čistý zisk 5,27 miliardy Kč.

Newsletter