Rocket Internet první den na burze. Čest svému jménu nedělá

Na frankfurtskou burzu dnes vstoupila společnost investující do internetového obchodu, označovaná za inkubátor nově rodících se firem. Akcie Rocket Internet zahájily obchodování přesně na emisní ceně 42,50 eura, následoval ovšem prudký propad téměř o 14 % až na 36,66 eura. V průběhu dne pak dochází k určité stabilizaci a titul obchoduje se zhruba 5% ztrátou poblíž 40 EUR.

Kromě obav z nestabilní politické situace na trzích emerging markets jako je Rusko, Indie a Afrika, kde skupina Rocket působí, zneklidňovaly investory možné neuspokojivé zisky společností, do nichž Rocket Internet investovala. Prospekt společnosti ukázal, že Rocket Internet vlastní pouze minoritní podíly ve firmách, na které poukazovala jako nejnadějnější, a jejichž výnosy tak nebudou zahrnuty do hospodářského výsledku holdingu Rocket Internet.

Nabídková cena 42,50 EUR ocenila společnost Rocket, založenou bratry Marcem, Oliverem a Alexanderem Samwerovými, na tržní hodnotu 6,7 mld. EUR, což činí společnost jednou z největších technologických emisí na německém trhu od splasknutí internetové bubliny na počátku tisíciletí. 

Rocket Internet nejvíce proslavilo uvedení internetového módního řetězce Zalando, jehož akcie se začaly na trhu obchodovat ve středu. Akcie Zalando první den uzavřely na ceně 21,50 EUR, načež ve čtvrtek klesají až o 9 % na 19,50 EUR. Rocket Internet se z velké části od společnosti Zalando distancovala, podíl v ní však nadále drží bratři Samwerové osobně.  

Newsletter