Roklen Fx: České ekonomice se daří. Skončí intervence ČNB?

Jako příhodné zrušení kurzového závazku ČNB se jeví pravidelné zasedání, které se uskuteční 4. května. Riziko představuje už mimořádné zasedání v dubnu. Ukázala to analýza Komerční banky, podle níž bude opuštění kurzového závazku znamenat zvýšenou kurzovou volatilitu a v případě extrémních hodnot na obou stranách bude ČNB intervenovat.

Z dat domácí ekonomiky dnes přišly výsledky o aktivitě v průmyslu. Index aktivity za leden vzrostl na 55,7. Překonal původní očekávání analytiků a je na ročním maximu. Další událostí na domácím trhu bylo oznámení bilance státního rozpočtu ČR za leden. Rozpočet skončil v přebytku devíti miliard korun, což byl nejhorší výsledek od roku 2009.

Vyměnit ponožky? Okamžitě, tady a teď. Vzkaz ČNB?

Spotový kurz koruny vůči euru stále drží kolem 27,01 EURCZK.

Koruna dnes oslabila vůči dolaru. Aktuálně se obchoduje na 25,09 USDCZK.

Dolar dnes na devizových trzích zpevňoval, když optimismus čerpal zejména z příznivé statistiky o nově zaměstnaných v soukromém sektoru za leden. Čísla předčila očekávání téměř o 80 tisíc nových zaměstnanců. Dalším ukazatelem byl index aktivity v průmyslu. Ten v lednu také předčil očekávání. V návaznosti na to si dolar mírně polepšil. Eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,0758 EURUSD.

Eurodolar by se měl držet v pásmu mezi 1,0652 – 1,0762 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter