Roklen Fx: Důvěra po brexitu padá. ZEW index výrazně klesl

Ve středeční ráno se eurokoruna i nadále drží úrovně 27,02 EURCZK. Koruna na páru s dolarem je aktuálně na 24,5​​​2 USDCZK.

Dnes se konečně dočkáme nějakých dat z tuzemské ekonomiky. Konkrétně se bude jednat o index cen průmyslových výrobců, u nějž se čeká meziroční pokles o 4,3 %, meziměsíčně pak +0,3 %. Dále to budou indexy vývozních a dovozních cen.

Rozmezí pro eurokorunu jsou dnes nastavena na 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolarkoruna by se pak měla pohybovat od 24,46 do 24,59 USDCZK.

Po včerejším posílení dolaru až na 1,100 EURUSD se dnes ráno eurodolar nachází na 1,101 EURUSD.

Z Německa jsme se včera dočkali ZEW indexu očekávání, u kterého se sice čekalo, že prudce klesne, ale výsledné číslo překvapilo mnohé. ZEW index očekávání klesl z červnových 19,2 až na -6,8 bodů. Jedná se tak o nejvýznamnější pokles za posledního 3,5 roku. Za tak výrazným propadem stojí britské referendum, díky jehož výsledku se chystá Velká Británie opustit EU. Rovněž index sentimentu určený pro celou eurozónu klesl z 20,2 na -14,7 bodů. Výrazněji, než se čekalo, kleslo také hodnocení současné situace, a to na 49,8 z minulých 54,5 bodů. Odhlasování brexitu je tak na ZEW indexech jasně patrné.

Včera přišly ještě data týkající se zahájených staveb v USA, kterých v červnu bylo meziměsíčně více o 4,8 % oproti očekávání na 0,2 %. V kontextu těchto událostí dolar vůči euru posílil.

Dnes bude dění v zahraničí opět slabší. Už v 8 hodin ráno přišel z Německa index cen výrobců, jenž meziročně klesl o 2,2 %. Během dopoledne se ještě dočkáme z eurozóny běžného účtu. Odpoledne pak přijdou data ohledně zásob ropy v USA.

Eurodolar by se dnes měl pohybovat od 1,096 do 1,106 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter