Dolar mírně sílí proti euru i v dolarovém indexu. Eurodolar se i po včerejším posunu obchoduje na úrovni 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb pomohl ke zpevnění koruny pod 25,70 za euro.

Roklen Fx: Jak zareaguje ECB na brexit?

Eurokoruna startuje dnešní den opět na úrovni 27,02 EURCZK. Dolarkorunu pak najdeme na 24,48 USDCZK.

Včera jsme se z české ekonomiky konečně dočkali nějakých dat. Jednalo se o ceny průmyslových výrobců, které meziročně klesly o 4,4 %, meziměsíčně naopak vzrostly o 0,3 %. Dále to byly indexy vývozních a dovozních cen, kde v prvním případě se ceny snížily o 4,4 %, ve druhém pak dokonce o 6,4 %.

Dnes nás opět nečekají žádná data. V návaznosti na to očekáváme, že se koruna na páru s eurem bude pohybovat v rozmezí 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkorunu pak vidíme od 24,43 až po 24,54 USDCZK.

Eurodolar se dnes ráno po včerejším klidném obchodování pohybuje na hladině 1,104 EURUSD.

Včera jsme se ze zahraničí nedočkali žádných extra zajímavých dat. Euro bylo i díky absenci významných fundamentů na páru s dolarem po celý den klidné. Ráno jsme se dočkali dat týkající se německého indexu cen výrobců, který sice meziměsíčně vzrostl o 0,2 %, ale meziročně je níže o 2,4 %. V půl páté odpoledne pak přišly údaje ohledně zásob ropy v USA, které klesly o 2 342 tisíc barelů.

Dnešní den bude oproti včerejšku podstatně veselejší. Nejdůležitější událostí bude zasedání Evropské centrální banky, od které se čeká další alespoň slovní intervence proti společné evropské měně. Konkrétní krok jako změna úrokových sazeb nebo zásadní rozšíření programu kvantitativního uvolňování se však nečeká. ECB tak bude zřejmě konstatovat, že je odhodlána i nadále podporovat uvolněnou měnovou politiku, i když by k ní měly přispět vlády jednotlivých členských zemí eurozóny svou politikou fiskální. Dost možná je úprava technická stránka nákupu aktiv, kdy by ECB mohla skupovat větší objemy jednotlivých emisí dluhopisů.

Odpoledne pak navážou americká data týkající se nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých by dle predikcí mělo být 265 tisíc. Na ně navážou ještě prodeje existujících domů, jež by měly meziměsíčně klesnout o 0,9 %.

Eurodolar by se dnes měl držet od 1,097 do 1,110 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter