Roklen Fx: Německý trh práce nad očekávání, americký nikoli

Koruna se dnes dočkala opět dalšího mírného oslabení vůči společné evropské měně, když se posunula z ranních úrovní na 27,04 až nad hranici 27,05 EURCZK. Poté se však opět vrátila k 27,04 korunám za euro. Dolar během dne rovněž oslabil, což se projevilo na dolarkoruně poklesem až k hodnotě 24,33 USDCZK, u eurodolaru naopak růstem k úrovni 1,111 EURUSD. Aktuálně se však dolar nachází na přibližně ranních úrovních 24,39 USDCZK a 1,109 EURUSD.

Dnes jsme se ráno z Německa dočkali údajů ohledně nezaměstnanosti, která skončila dle očekávání na 6,1 %. Změna nezaměstnanosti však vykázala mírně lepší číslo na -7 tisíc oproti očekávaným -4 tisícům. Později přišel od západních sousedů rovněž index spotřebitelských cen, jenž meziročně vzrostl o 0,4 %, meziměsíčně pak o 0,3 %.

Odpoledne jsme se z USA dočkali ještě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých bylo 266 tisíc oproti předpokládaným 262 tisícům.

Co čekat zítra?

Zítřejší den se ponese ve znamení nejen hrubého domácího produktu, kterého se dočkáme nejdříve pro eurozónu, kde se čeká meziroční růst o 1,5 %. Poté přijdou data z USA, kde by měl tamní HDP dosáhnout dle predikcí meziročního růstu 2,6 %. Hrubým domácím produktem to ale nekončí. Z eurozóny se dočkáme rovněž dat týkající se nezaměstnanosti a inflace, u níž se odhaduje meziroční růst 0,1 %. Z USA je pak stěžejní ještě osobní spotřeba, jež by měla ve druhém kvartálu dle predikcí meziročně vzrůst o 4,3 %. Z české ekonomiky se pak čeká peněžní zásoba M2, které se dočkáme během dopoledne.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter