Roklen Fx: Pondělí ve znamení indexů aktivit v průmyslu

Eurokorunu najdeme na počátku osmého měsíce tohoto roku na úrovni 27,03 EURCZK. Na páru s dolarem se koruna nachází na 24,21 USDCZK.

Dnes nám z české ekonomiky přijdou ráno nejdříve data týkající se PMI indexu signalizující aktivitu v průmyslu, u něhož čekáme hodnotu 52,5 bodů oproti posledním 51,8 bodům. Odpoledne se pak dozvíme, v jakém stavu se nachází státní rozpočet. Dle slov ministra financí jsme tu ještě nikdy takový přebytek neměli. Babiš už s předstihem ohlásil přebytek 73 až 75 miliard korun.

Eurokoruna by se dnes měla držet v rozmezí 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna by se pak mla pohybovat v pásmu 24,16 až 24,28 USDCZK.

Dolar, jenž po pátečních slabých datech ohledně amerického HDP výrazněji oslabil, se dnes ráno pohybuje na úrovni 1,116​​​​​​​ EURUSD.

Pátek byl pak završen prvním odhadem růstu hrubého domácího produktu za druhý kvartál, jenž meziročně stoupl pouze o 1,2 %, i když se očekával růst 2,6 %. Současně s tím byl revidován i růst za první kvartál na pouhých 0,8 % meziročně. Osobní spotřeba pak také zaostala za očekáváním, když vykázala meziroční růst o 4,2 %. Pátek tak zanechal na vitalitě dolaru hluboké šrámy.

Co se týče dnešního zahraničního dění, které nebude nikterak bohaté, stojí za zmínku dopolední zveřejnění PMI indexů aktivity v průmyslu pro Itálii, Francii, Německo i celou eurozónu, u níž se čeká hodnota 51,9 bodů. Odpoledne pak přijde ze zámoří ISM index aktivity v průmyslu, který by měl dle predikcí vykázat 53 bodů oproti posledním 53,2 bodům.

Eurodolar by se dnes měl držet v rozmezí od 1,110 až po 1,121 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter