Roklen Fx: Závěr týdne v rytmu HDP a zátěžových testů bank

Koruna začíná dnešní den na páru se společnou evropskou měnou na úrovni 27,05 EURCZK. U dolaru se koruna drží na hladině 24,40 USDCZK.

Dnes bychom se měli z české ekonomiky dočkat peněžní zásoby, dále také bude zveřejněna nová makroekonomická prognóza ministerstva financí spolu s údaji, kolik peněz získala Česká republika z rozpočtu EU za první pololetí 2016

Eurokoruna by se dnes měla pohybovat v rozmezí 27,03 až 27,06 EURCZK. Pro dolarkorunu předpokládáme pásmo 24,35 až 24,47 USDCZK.

Euro na páru s dolarem se v poslední obchodní den tohoto týdne nachází na úrovni 1,108 EURUSD.

Včera z Německa přišla data ohledně nezaměstnanosti, která skončila dle očekávání na 6,1 %. Změna nezaměstnanosti však vykázala mírně lepší číslo na -7 tisíc oproti očekávaným -4 tisícům. Později přišel od západních sousedů rovněž index spotřebitelských cen, jenž meziročně vzrostl o 0,4 %, meziměsíčně pak o 0,3 %. Odpoledne jsme se z USA dočkali ještě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých bylo 266 tisíc oproti předpokládaným 262 tisícům.

Ráno už přišla data z Německa, kde tamní maloobchod meziročně nad očekávání rostl o 2,7 %, meziměsíčně naopak klesl o 0,1 %. Dnešní den se však ponese ve znamení nejen hrubého domácího produktu, kterého se dočkáme nejdříve pro eurozónu, kde se čeká meziroční růst o 1,5 %. Poté přijdou data z USA, kde by měl tamní HDP dosáhnout dle predikcí meziročního růstu 2,6 %. Hrubým domácím produktem to ale nekončí. Z eurozóny se dočkáme rovněž dat týkající se nezaměstnanosti a inflace, u níž se odhaduje meziroční růst 0,1 %. Z USA je pak stěžejní ještě osobní spotřeba, jež by měla ve druhém kvartálu dle predikcí meziročně vzrůst o 4,3 %. Během dneška budou rovněž zveřejněny zátěžové testy evropských bank.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat v rozpětí od 1,100 až po 1,115 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter