Roklen technická analýza: Výsledky sázky na rally? Trefa do černého

Jak si vedou sázky zveřejněné v článku „Silná Rally“? Úspěšnost je stoprocentní.

Ve zmiňovaném článku jsme vstupovali na short EURUSD. Trh akceptoval pullback a retestování úrovně 1,07 dolaru za euro a vydal se dolů. Posilování americké měny pokračuje ve třetí rozdělené vlně, která by nyní mohla nabrat rychlý spád. Klíčový support jsou úrovně „černá 2“ a „korekce B“. Preferovaný scénář je short eura na nová minima směrem k paritě.

Na ropě Brent jsme pořád nevystoupili z trojúhelníku. Průraz by však mohl být silný. Pokud budeme pokračovat v trendu, může brzy cena atakovat hranici 60 dolarů.

Dolar na páru s japonským jenem udělal od posledního komentáře 40 pips naším směrem.

Současná drobná korekce na USDJPY na hodinovém grafu je krátkodobá, 5vlnný impuls byl potvrzen, tudíž by trh mohl jít po drobné korekci opět nahoru.

Americký index S&P 500 se od posledního komentáře vydal o 20 bodů výš. Současné vysoké úrovně nevnímám jako příležitost na short. Naopak trh by se mohl vydat směrem ke 2400 bodům. Americký index je sice na historických maximech, avšak evropské a asijské indexy teprve dokončují vlnu 5, tudíž je preferovaný scénář postupné vytváření nových maxim směrem ke 2400 bodům.

Jak bylo uvedeno výše, tak například japonský index Nikkei se prozatím nedostal na svá maxima a mohl by dokončit (5) vlnu III. stupně.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter