Roklen24 a Saxo Bank přináší „Deníček začínajícího investora“

K dnešnímu dni spouštíme projekt „Deníček začínajícího investora“. Jde o společnou iniciativu redakce zpravodajského serveru Roklen24 a pražské pobočky dánské investiční banky Saxo Bank.

V rámci projektu začne, na doporučení redakce Roklen24, student Karel Večeřa, psát a prezentovat své postřehy z obchodování coby začínající investor. Obchodování na demo účtu digitální investiční platformy SaxoTraderGO, včetně úvodního zaškolení k jeho fungování a prvních rad a tipů, poskytnou v roli mentora představitelé pražské Saxo Bank, ale i případně sami investoři.

Cílem spolupráce je publikace pravidelných subjektivně laděných deníkových výstupů studenta začínajícího s aktivním obchodováním a tím zprostředkování investičního světa laikům a dalším začátečníkům. Své postřehy bude student sdílet formou krátkých článků na portálu Roklen24 a na sociálních sítích.

„Projektem ve spolupráci se Saxo Bank a naším studentem chceme posunout pro mnohé tajemný svět investování znovu o kus blíže našim čtenářům,“ potvrzuje ambice projektu šéfredaktor Roklen24 Jaroslav Průcha, který celý projekt zastřeší a poskytne studentovi konzultace k textům.

Četnost příspěvků bude záviset na aktuálních trendech a tématech, které trh přinese, rychlosti studentova pokroku v obchodování na investiční platformě i dalších faktorech. Tipy a rady pro své první investiční kroky může student mimo jiné čerpat ze zdrojů Saxo Bank a z komentářů a doporučení jejích předních ekonomů.

„Věřím, že Deníček začínajícího investora může profesně posunout a obohatit nejen mě, ale především také jeho čtenáře, kteří by stejně jako já rádi pronikli do světa obchodování. Nic jako dokonalá investiční příručka však podle mě neexistuje. Já se proto o něco takového pokusím skrze svůj investiční deník,“ uvedl Karel Večeřa.

Deníček začínajícího investora je společná iniciativa zpravodajského portálu Roklen24 a pražské Saxo Bank. Cílem projektu je nabídnout mladému investorovi příležitost, nástroje a konzultace v jeho začínající snaze osvojit si základní investiční postupy a metody. Své poznatky, pocity a doporučení nabízí čtenářům Roklen24 ve formě subjektivně psaného deníku.

Newsletter