RoklenFx: Bank of England zahýbala trhy, koruna slabší

Čtvrtek se nesl ve znamení britské centrální banky. Ta během odpoledne zveřejnila své rozhodnutí o úrokových sazbách. K překvapení většiny se autorita rozhodla je ponechat beze změny. Tento krok tak pomohl libře i euru k posílení. Byť u evropské měny pouze ke krátkodobému.

V návaznosti na to eurodolar stoupl až k 1,116 EURUSD, aby však poté spadl zpět na 1,111 EURUSD. Co se týče koruny, ta se na páru s eurem drží na 27,031 EURCZK. V případě dolaru pak na 24,32 USDCZK.

Co se týče dat, v české ekonomice byl dnes zveřejněn výsledek běžného účtu platební bilance. Ten v květnu skončil nad očekáváním, když vykázal přebytek +0,82 miliardy korun. Čísla ovlivnila především bilance zboží a služeb. V bilanci prvotních důchodu na straně pasiv tvoří dividendy z přímých investic částku 16,9 miliardy korun. Bilance zboží a služeb skončila v přebytku 30,1 miliardy korun.

V USA byla zveřejněna týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila na 254 tisících. Následoval index cen výrobců. Ten v červnu vykázal meziměsíční růst +0,5 %, meziročně pak +0,3 %. V jádrovém vyjádření v prvním případě +0,4 %, ve druhém +1,3 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter