RoklenFx: „Béžovka“ beze změn. CZK čeká na běžný účet

Koruna startuje čtvrtek na 27,024 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje poblíž 24,31 USDCZK.

Během středy nepřišla žádná česká data. Dnes se dočkáme květnového běžného účtu, který by měl dle odhadů vykázat deficit o velikosti -13,5 miliardy CZK.

Eurokoruna by se tak mohla obchodovat v rozmezí 27,02 až 27,045 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v pásmu 24,25 až 24,38 USDCZK.

Eurodolar se po včerejším dolarovém oslabení nachází na 1,111 EURUSD.

Během včerejška byla reportována průmyslová výroba eurozóny. Ta v květnu meziměsíčně klesla o -1,2 %, což je více než povodní očekávání. Meziročně jsme pak byli svědky růstu o velikosti +0,5 %.

Ze Spojených států přišla jako první týdenní změna žádostí o hypotéku, která skončila na +7,2 %. Následoval index dovozních cen. Ten v červnu meziměsíčně zpomalil na +0,2 %, meziročně klesl na -4,8 %.

Výčet pak uzavírá béžová kniha Fedu. Ta opět zopakovala, že ekonomický růst byl od poloviny května do konce června mírný v naprosté většině regionů. Náznaky růstu inflace v dohledné době však byly velice mizivé.

Dne se v rámci USA dočkáme týdenní změny nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se čeká +265 tisíc. Následovat bude index cen výrobců za červen. V tomto případě se očekává meziměsíční zpomalení na 0,3 %, meziročně pak -0,1 %. V jádrovém vyjádření predikce pracuje meziměsíčně s +0,1, meziročně s +1 %.

Eurodolar by se tudíž měl drže od 1,103 až 1,119 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter