Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti euru se obchoduje zpět nad hranicí 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo korunu zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá zisky směrem pod tuto hranici.

RoklenFx: Brexit úřaduje. Dolar roste, euro i koruna slábnou

Koruna během úterka oslabila. Na páru s eurem jsme se dostali na 27,059 EURCZK, v případě dolaru pak na 24,13 USDCZK. Eurodolar aktuálně atakuje úroveň 1,120 EURUSD.

I přesto, že se blíží zítřejší rozhodnutí o amerických úrokových sazbách, investory mnohem více tíží otázka brexitu. Možný odchod Spojeného království z EU se tak podepsal především na evropské měně, která výrazně oslabila jak vůči dolaru, tak i japonskému jenu a švýcarskému franku.

Hlavním důvodem všech obav se ukázaly výstupy dalších průzkumů, které vyzněly pro odchod země z Evropské unie. Tento výsledek se týkal šetření agentury YouGov, ORB a listu The Times. Vše pak umocnil britský bulvární deník The Sun, který Brity vyzval, aby příští týden hlasovali pro opuštění evropského bloku.

Příznivci brexitu mají navrch ve třech průzkumech mínění

Z hlediska dat jsme se dnes dočkali průmyslové výroby eurozóny, která v dubnu vykázala meziměsíční růst o +1,1 %, meziročně o +2 %. Z USA poté přišly květnové maloobchodní tržby. Ty se zastavily na +0,5 %, vyjma aut pak na +0,4 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter