RoklenFx: Bude dolar pokračovat v posilování?

Nový týden zahajuje eurokoruna opět v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. Na páru s dolarem se koruna nachází na 24,36 USDCZK.

Dnes opět z České republiky neočekáváme žádná data. Proto by se měla koruna držet s eurem nadále v rozmezí 27,02 až 27,035 EURCZK. U dolarkoruny se počítá s pásmem 24,28 až 24,48 USDCZK.

Eurodolar nový týden zahajuje na úrovni 1,109 EURUSD.

Páteční reportovaná data z USA ukázala na akcelerující inflaci, jenž dosáhla meziroční hodnoty +1,4 %. Růst inflace překonal očekávání a je tak nyní nejprudší za poslední čtyři roky. Dolar na data reagoval zpevněním vůči euru, později své zisky ale opět vymazal. 

Dnešek se ponese v duchu indexů aktivit v průmyslu a ve službách, které ráno jako první reportují Francie s Německem. Následovat bude v 10:00 eurozóna jako celek. Odpoledne v 15:45 se dočkáme také indexu aktivity v průmyslu z USA. Zatímco v Evropě se čeká mírné zhoršení indexu, v USA naopak lehké zlepšení. Ve všech případech by ale indexy měly vykázat hodnotu vyšší než je klíčová hranice 50 bodů, jenž ukazuje na zlepšení či zhoršení aktivity.

Eurodolar dnes zahájil poklesem a vypadá to, že by dolar měl i nadále sílit. Rozmezí pro tento měnový pár pro dnešek je nastaveno na 1,100 až 1,117 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter