RoklenFx: Bude počátek týdne na měnových trzích poklidný?

Nový týden začíná eurokoruna na 27,05 EURCZK. Dolarkoruna pak na 24,65 USDCZK. V pátek jsme se dočkali revize tuzemského hrubého domácího produktu za poslední kvartál loňského roku, jenž ukázala na mezičtvrtletní stagnaci hospodářství. Meziročně pak ekonomika rostla o 4 % při očekávání 3,9 %. Za celý rok 2015 tak ekonomika České republiky stoupla o 4,3 procenta, což je nejvíce za posledních osm let.

V rámci dneška je kalendář pro Českou republiku prázdný. Rozmezí pro eurokorunu by se tak mělo držet od 27,030 až po 27,065 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 24,55 do 24,75 USDCZK.

Pondělí zahajuje eurodolar po pátečním posílení na úrovni 1,097 EURUSD

V pátek jsme se dočkali důležitých dat ze zámoří, která potvrdila dobrou kondici amerického pracovního trhu, jak už naznačovala dřívější data agentury ADP. V únoru bylo vytvořeno 242 tisíc nových pracovních míst. Očekávání byla přitom nastavena pouze na 195 tisíc. Míra nezaměstnanosti zůstala v USA na 4,9 %.

V osm hodin byla zveřejněna data z Německa týkající se továrních zakázek, které meziměsíčně klesly o 0,1 %. Očekával se přitom pokles o 0,5 %. Dnes nás čeká ještě změna indexu podmínek na pracovním trhu a objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených státech. O půl sedmé večer pak bude mít ve Washingtonu projev Stanley Fisher z Fedu.

Dnešní den by měl být, zdá se, poklidný, a proto předpokládáme pro eurodolar pásmo 1,090 až 1,105 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter