RoklenFx černé na bílém: Osm miliard za rok a půl

FinTech startup RoklenFx, který zajišťuje devizovou směnu, v květnu překročil hranici objemu směn osm miliard korun a 17 tisíc klientských transakcí. To vše za necelý rok a půl své existence. Za celý rok 2016 to bylo 3,8 miliardy korun a 8 460 transakcí.

„Naši klienti oceňují především jasnou cenovou politiku, širokou síť našich bankovních účtů, stejně jako možnost provádět směny v online prostředí. Během prvních pěti měsíců letošního roku jsme již překonali obrat za celý rok 2016. Na přelomu března a dubna, kterému předcházel konec intervencí ČNB, jsme zaznamenali opravdu velmi výrazný nárůst objemu směn,“ říká Petr Kubíček, obchodní ředitel skupiny Roklen.

RoklenFx nabízí směnu měn zejména pro podnikatele a firmy. Pro další měsíce se chystá vylepšení uživatelského rozhraní a možnosti zadání dalších služeb online. RoklenFx nabízí transparentní směnu měn s kurzovou marží pouze 0,08 %-0,24 %.

„Oceňuji proklientský přístup, dobré kurzy a rychlé vypořádání obchodů,“ uvedla Marie Kristová, finanční ředitelka firmy Hannah.

„Nejvýraznější nárůst na měnových konverzích jsme zaznamenali týden před ukončením devizových intervencí ze strany ČNB. Po ukončení intervencí (6. dubna) nebyl tento objem překvapivě tak velký, protože většina našich klientů se svých eur zbavila včas. Mnozí z nich navíc využili kurzového zajištění v podobě forwardů. Z celkového objemu tvoří naprostou většinu tři měnové páry, a to EURCZK, USDCZK a EURUSD,“ uvedl trader skupiny Roklen Tomáš Suchomel.

Roklen nabízí finanční služby podnikatelům, společnostem i privátním klientům: devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty a služby asset managementu. Roklen podléhá regulatornímu dohledu České národní banky.

Newsletter